Březen v Kytičce

papírový strom s ptáčky

Březen utekl jako voda a ta nás tento měsíc moc zajímala.

S tématem „Voda kolem nás“ si děti zábavnou formou uvědomovaly skupenství vody, seznámily se s koloběhem vody v přírodě. Zabývaly se pokusy, zkoumaly co je těžké, lehké, co se potopí a co plave, zjišťovaly tak vlastnosti předmětů, které je denně obklopují. Získávaly nové zkušenosti. Ve hrách se pokoušely napodobovat tvary písmen, opisovaly je, skládaly je ze stavebnic či puzzle. S různými informacemi se setkávaly v knihách, ve třídě jsme si vytvořili knihovničku z donesených knih dětí a každý den jsme si z nich společně četli. Děti si práci s knihami oblíbily a každodenně se jim věnovaly. Každý den jsme zpívali, opakovali jarní říkanky, muzicírovali. Děti hodně bavilo pozorování života na rybníce, kam jsme se vydávaly často na vycházky, pozorovaly jsme rychle se probouzející jarní přírodu, pučící stromy, kvetoucí keře zlatice i jarní květiny v parku i na školní zahradě. Radostí však také byl poslech zpěvu ptáků. Rozmarné březnové počasí s výkyvy teplot poznávaly děti pravdivost přísloví - Březen, za kamna vlezem. To nám ale nebránilo připravit společně záhon k jarnímu pěstování, zasadit jahodníky a také posbírat šišky na školním dvoře. Děti se zabývaly tvořením, malováním, modelováním a rozmanitými hrami. Děti si pěkně užily hravé dopoledne při oslavě Světového dne vody, v jehož závěru jsme se rozloučili se zimou a vynesli Moranu. V průběhu měsíce března jsme tvořili na jarní jarmark, vyzdobili jsme společně jarní truhlík a ozdobili okenní parapety, připravovali jsme se na Velikonoce. Ve sportovní hale jsme užívali velkého prostoru ke hrám, děti zkoušely své pohybové možnosti. Děti také navštívily Základní školu v Pečkách, kde si vyzkoušely zápis nanečisto. Kulturním zážitkem pro děti byla také dětmi hraná hudební pohádka Červená Karkulka. Školní rok jde do finále a naše budoucí prvňáčky čeká v dubnu zápis do 1. třídy. Ve fotogalerii se podívejte, jak se nám letošní březen vydařil.

Datum vložení: 28. 3. 2024 13:05
Datum poslední aktualizace: 28. 3. 2024 13:07

dnes, pátek 3. 5. 2024
zataženo 17 °C 12 °C